Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny znalezionego w Oblekoniu
W miejscowości Oblekoń w powiecie buskim znaleziono ciało mężczyzny. Ze względu na poważne obrażenia, jego tożsamość jest trudna do ustalenia. Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w identyfikacji zmarłego oraz ustaleniu okoliczności jego śmierci.

Odkrycie ciała w pobliżu cmentarza i wału wiślanego

W dniu 10 czerwca bieżącego roku, około godziny 12:30, w miejscowości Oblekoń w powiecie buskim, miało miejsce makabryczne odkrycie. Przy drodze, w pobliżu cmentarza i wału wiślanego, znaleziono ciało mężczyzny. Znalezisko to wstrząsnęło lokalną społecznością i natychmiast uruchomiło działania policji oraz prokuratury.

Trudności w ustaleniu tożsamości z powodu obrażeń

Ze względu na poważne obrażenia, które odniósł mężczyzna, ustalenie jego tożsamości jest niezwykle trudne. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów, co dodatkowo utrudnia identyfikację. Policyjni specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji podjęli się odtworzenia przybliżonego wizerunku jego twarzy, co może być kluczowe w identyfikacji zmarłego.

Wstępne ustalenia sugerują udział osób trzecich

Wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci mężczyzny mogła przyczynić się inna osoba. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Busku-Zdroju oraz funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Z uwagi na powagę sytuacji, wszelkie dostępne siły zostały zaangażowane w wyjaśnienie okoliczności tej tragedii.

Apel do mieszkańców o pomoc w identyfikacji i śledztwie

Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłego mężczyzny. Osoby, które rozpoznają odtworzony wizerunek twarzy lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w śledztwie, proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach. Można to zrobić osobiście, odwiedzając siedzibę przy ul. Seminaryjskiej 12 w Kielcach, lub telefonicznie pod numerem 516 393 871.

Opis zmarłego mężczyzny

Zmarły mężczyzna miał około 175-180 centymetrów wzrostu, krótkie włosy i szczupłą budowę ciała. Jego wiek oceniono na około 50 lat. Każda informacja, nawet najmniejsza, może okazać się kluczowa w rozwiązaniu tej sprawy i przynieść ulgę rodzinie zmarłego.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach


Według informacji z: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim