Trzech mężczyzn aresztowanych po rozboju na ul. Radwana w Ostrowcu

Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sąd rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na wniosek prokuratora zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.
- Rozbój na ul. Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Kryminalni zatrzymali podejrzanych, sąd zdecydował o areszcie
Rozbój na ul. Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim
Do zdarzenia doszło na początku października na ul. Radwana. Według relacji pokrzywdzonego 41-latka, do mężczyzny podbiegli znani mu napastnicy, pobili go po twarzy i kopali po ciele. Sprawcy zabrali telefon komórkowy, dowód osobisty i portfel. Pokrzywdzony zgłosił sprawę ostrowieckiej policji. Straty oszacowano na ponad 200 złotych.
Kryminalni zatrzymali podejrzanych, sąd zdecydował o areszcie
Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wynika, że ostrowieccy kryminalni w miniony wtorek zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33, 35 i 40 lat. Cała trójka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.
Prokuratura i policja poinformowały, że 33-latek dodatkowo usłyszy zarzut kradzieży karty bankomatowo-płatniczej. Wobec 40-latka wskazano recydywę, co może skutkować wyższym wymiarem kary. Jak przypomina organ ścigania, za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Autor: krystian

