Mikołaj na Rynku, nowa choinka i świąteczna wymiana - Ostrowiec szykuje się do świąt

Ostrowiec Świętokrzyski wkracza w świąteczny nastrój: Rynek ma zamienić się w małą wioskę św. Mikołaja, a miejskie dekoracje i choinka mają przypomnieć o czasie spotkań i życzliwości. W centrum miasta zaplanowano kilka rodzinnych atrakcji oraz akcję, która pozwoli wymienić elektroodpady na świąteczne drzewka. To propozycja dla tych, którzy chcą poczuć klimat świąt bez dalekich wyjazdów.
- Ostrowiec zamieni Rynek w wioskę Mikołaja i rozświetli nową choinkę
- Świąteczna wymiana - Ty segregujesz, my obdarowujemy! na Rynku oraz wizyty Mikołaja w przedszkolach
Ostrowiec zamieni Rynek w wioskę Mikołaja i rozświetli nową choinkę
Na początku grudnia Rynek ma stać się miejscem spotkań dla rodzin. Zgodnie z miejskimi zapowiedziami, najmłodsi będą mogli spotkać Świętego Mikołaja i ogrzać się kubkiem gorącej czekolady od godziny 16:00. Główny moment wieczoru to rozświetlenie nowej miejskiej choinki zaplanowane na 6 grudnia o godzinie 17:00 — to wtedy iluminacje mają nadać przestrzeni świąteczny charakter.
“Choinka, którą wspólnie rozświetlimy ma przypominać nam o bliskości, życzliwości i radości, które szczególnie w święta powinny nas łączyć. Zapraszam wszystkich mieszkańców, abyśmy ten piękny moment przeżyli razem”
— Artur Łakomiec
Atmosfera będzie podporządkowana rodzinnej formule: dekoracje, światła i muzyka mają stworzyć kameralne tło do spacerów po Rynku i krótkich spotkań sąsiedzkich.
Świąteczna wymiana - Ty segregujesz, my obdarowujemy! na Rynku oraz wizyty Mikołaja w przedszkolach
Miasto zaplanowało też praktyczną akcję proekologiczną pod hasłem Świąteczna wymiana - Ty segregujesz, my obdarowujemy!. W dniu 15 grudnia w godzinach 15:00-18:00 mieszkańcy będą mogli oddać elektroodpady i w zamian otrzymać świąteczne drzewko - jodłę kaukaską. Dwa dni wcześniej, w terminie 4-5 grudnia w godzinach 9:00-14:00, Święty Mikołaj odwiedzi ostrowieckie przedszkola, rozdając drobne upominki najmłodszym.
Akcja wymiany to wygodna forma utylizacji małych sprzętów domowych i jednoczesna szansa na udekorowanie balkonu lub domu naturalnym drzewkiem. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia drobnych elektroodpadów, które nie powinny trafiać do zwykłych śmieci.
Dla mieszkańców oznacza to kilka praktycznych spraw - miejsca na Rynku mogą być tłoczniejsze niż zwykle, a w godzinach wieczornych warto zaplanować dojazd i parkowanie z wyprzedzeniem. Jeśli planują przyjść rodziny z małymi dziećmi, dobrze wziąć pod uwagę ciepłe napoje i krótkie przerwy podczas spaceru.
Miejskie zaproszenia i harmonogram wydarzeń sugerują, że to propozycja zarówno dla osób szukających świątecznego klimatu, jak i tych, którzy chcą połączyć świętowanie z ekologicznym gestem.
na podstawie: UM Ostrowiec Świętokrzyski.
Ostatnie Artykuły

Młodzi judocy z Ostrowca Świętokrzyskiego walczyli o medale. Turniej pokazał, że sport to więcej niż rywalizacja

Sztuczna inteligencja w służbie geodezji. Powiat Ostrowiecki najlepszy w Polsce

Alkogogle i narkogogle na festynach. Policja pokazała, jak wygląda świat pod wpływem

Setki uśmiechów w Parku Miejskim. Dzień Dziecka połączył pokolenia

Ostrowiec Świętokrzyski otwarty na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku

Łoś wbiegł pod BMW w Nietulisku Dużym. Dwie osoby w szpitalu

Bałtowscy uczniowie jako pierwsi przetestowali policyjną grę wielkoformatową

XII Ostrowieckie Senioralia - dwa dni, które udowodnią, że najlepsze lata dopiero przed nami

Denkowski garncarz, który zelektryfikował tradycję i podbił Cepelię
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Sparta Kazimierza Wielka 2:0](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-sparta-kazimierza-wielka-30052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Sparta Kazimierza Wielka 2:0

Książka z Krzemionek, która nadal przyciąga badaczy jak magnes

Dwa granaty pod ziemią w Ostrowcu - policja pilnuje znaleziska z wojny

Rower miejski bez barier. W Ostrowcu pojawi się 153 jednoślady

Leśny trop po Gasserze M1870 - rewolwer, który trafił do Ostrowca
Przydatne dane teleadresowe
- Targowiska Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim - godziny, lokalizacje i cennik
- Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, dzielnicowi, komisariaty
- Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim - msze, kancelaria, kontakt
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim - zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny i zakres działania
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, zgłoszenia
