[PIŁKA RĘCZNA] Walka o punkty w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – UKS SMS Wybicki Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:33
![[PIŁKA RĘCZNA] Walka o punkty w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – UKS SMS Wybicki Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:33](/images/mecz/uks-sms-wybicki-kielce-kszo-ostrowiec-swietokrzyski-20022026-3133.webp)
Wynik: UKS SMS Wybicki Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:33. Jako goście z Ostrowca byliśmy w hali w Kielcach 20 lutego i widzieliśmy mecz, który do końca trzymał w napięciu.
Mecz miał twardy, momentami taktyczny przebieg, ale i sporo emocji. Przez większą część spotkania gospodarze z Wybickiego nie oddawali pola – często remisowali z KSZO lub nawet mieli minimalne prowadzenie. Tempo rosło po przerwie, z obu stron nie brakowało prób rozstrzygnięcia pojedynków jeden na jednego, jednak to goście z Ostrowca urwali ostatecznie dwa punkty po końcówkowym szarpnięciu.
Decydująca końcówka i kary
O losach meczu przesądziła ostatnia część gry. W kluczowych minutach pojawiły się kary, które mocno utrudniły gospodarzom dowiezienie rezultatu. Zmęczenie i problemy z utrzymaniem intensywności dały znać — KSZO wykorzystał kilka przechwytów i szybkich kontr, które przechyliły szalę na jego korzyść. Końcówka była nerwowa, obie drużyny szukały trafień na wagę zwycięstwa, ale to przyjezdni lepiej rozczytali sytuacje i zamknęli spotkanie skutecznymi rzutami.
Bramkarz Wybickiego i perspektywy obu zespołów
Bramkarz gospodarzy był tego wieczoru dobrze dysponowany i przez długi czas utrudniał składne akcje KSZO — dopiero w ostatnich minutach przyjezdni znaleźli sposób, by przełamać jego serię interwencji. Mimo porażki zawodnicy Wybickiego pokazali charakter; na pomeczowej rozmowie Kacper Pawłowski podkreślił, że dobra gra zespołu mimo wyniku to pozytywny prognostyk na przyszłość.
Z ligowego punktu widzenia wynik ma znaczenie. KSZO utrzymał 6. miejsce w tabeli z 33 punktami, co daje spory komfort w górnej części stawki, natomiast UKS SMS Wybicki Kielce pozostaje na 10. pozycji z 16 punktami i musi szukać punktów w kolejnych kolejkach, by odrobić straty. Forma obu ekip wchodziła w grę — gospodarze przed spotkaniem nie mieli najlepszej passy, a goście podchodzili do wyjazdu z mieszanymi wynikami w ostatnich kolejkach; ta wygrana to dla nich ważny sygnał.
To był mecz, który ostrowieckim kibicom dał dużo nadziei i nerwów w jednym – jako goście wracamy do Ostrowca z dwupunktowym łupem, ale i z wrażeniem, że na Wybickim było blisko sensacji.
| UKS SMS Wybicki Kielce | Statystyka | KSZO Ostrowiec Świętokrzyski |
|---|---|---|
| 31 | Bramki | 33 |
| 17:14 | I połowa | 17:14 |
| 10 | Pozycja | 6 |
| 16 | Punkty | 33 |
| LWLLL | Forma | WWLLW |
Ostatnie Artykuły

Młodzi judocy z Ostrowca Świętokrzyskiego walczyli o medale. Turniej pokazał, że sport to więcej niż rywalizacja

Sztuczna inteligencja w służbie geodezji. Powiat Ostrowiecki najlepszy w Polsce

Alkogogle i narkogogle na festynach. Policja pokazała, jak wygląda świat pod wpływem

Setki uśmiechów w Parku Miejskim. Dzień Dziecka połączył pokolenia

Ostrowiec Świętokrzyski otwarty na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku

Łoś wbiegł pod BMW w Nietulisku Dużym. Dwie osoby w szpitalu

Bałtowscy uczniowie jako pierwsi przetestowali policyjną grę wielkoformatową

XII Ostrowieckie Senioralia - dwa dni, które udowodnią, że najlepsze lata dopiero przed nami

Denkowski garncarz, który zelektryfikował tradycję i podbił Cepelię
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Sparta Kazimierza Wielka 2:0](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-sparta-kazimierza-wielka-30052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – KSZO Ostrowiec – Sparta Kazimierza Wielka 2:0

Książka z Krzemionek, która nadal przyciąga badaczy jak magnes

Dwa granaty pod ziemią w Ostrowcu - policja pilnuje znaleziska z wojny

Rower miejski bez barier. W Ostrowcu pojawi się 153 jednoślady

Leśny trop po Gasserze M1870 - rewolwer, który trafił do Ostrowca
Przydatne dane teleadresowe
- Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, bilety i zajęcia
- BWA Ostrowiec Świętokrzyski - bilety, godziny, warsztaty i dojazd
- Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem sal
- WORD Kielce - Oddział Terenowy w Ostrowcu Świętokrzyskim: egzaminy, zapisy, kontakt
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie - filie, godziny i karta biblioteczna
- Parafia św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim - msze, kancelaria, kontakt
