Przeciął linkę i zabrał rower - 42-latek z Ostrowca usłyszał zarzut

Przeciął linkę i zabrał rower - 42-latek z Ostrowca usłyszał zarzut

FOT. KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przecięta linka zabezpieczająca i zniknięty rower spod bloku - taki był finał kradzieży, którą ostrowieccy policjanci rozliczyli po kilku tygodniach. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili 42-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego, zatrzymali go i odzyskali jednoślad. Pokrzywdzony wycenił straty na 1000 złotych.

Jak podaje KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, do kradzieży doszło w pierwszej połowie marca. Rower stał zaparkowany przed blokiem na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą, a potem odjechał lub zabrał jednoślad w sposób, który policja zakwalifikowała jako kradzież z włamaniem.

Wczoraj policjanci namierzyli 42-latka i zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. W trakcie czynności stróże prawa odzyskali oraz zabezpieczyli skradziony rower.

Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem karnym, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ten przypadek pokazuje, jak szybko zwykły rower stojący pod blokiem może zmienić się w sprawę z zarzutem i policyjnym zabezpieczeniem dowodów.

na podstawie: Policja Ostrowiec Świętokrzyski.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.