Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Wygasłe domeny a pozycjonowanie witryny

Własne zaplecze to jedna z podstawowych metod link buildingu. Są to strony internetowe na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości linków zwrotnych dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Jest to jedna z metod, której używają agencje SEO do pozycjonowania witryn swoich klientów.

Jednym z czynników działających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z ciekawych miejsc to miejsce potencjalnie bardzo mocnego linku. 

Można kupić nowa domenę i następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Atutem jest toż, iż mamy kontrolę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, jednakże tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc ma od samego początku. Oczywiście linkowanie to także jakiś koszt. 

Można w kwestii domeny pod zaplecze pójść drogą na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na kolejny okres abonamentowy. W tej grupie domen można odnaleźć wieloletnie domeny, nader dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Są temu specjalne serwisy. Jednym spośród takich serwisów jest expireddomain.net. Jest to serwis, który za darmo daje naprawdę duże możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość odsyłaczy kierujących do domeny, ilość domen lub IP z jakich domena jest linkowana i dużo innych. 

Jak można zastosować takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można wykorzystać przekierowanie 301. Wówczas wszystkie linki prowadzące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na polską stronę docelową. 

Jednakże przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony a dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście należy umieć poszukiwać dobre domen. Nie zawsze nader duża ilość linków przychodzących oznaczać może iż mamy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, nader nierzadko jest przeciwnie – gigantyczne ilości backlinków mogą oznaczać, że mamy do czynienia z domeną, w jakiej był spam

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może prawidłowo wyglądać pod kątem profilu linków lub wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak faktycznie było w tej domenie.

Podsumowując. Stworzenie z wygasłej domeny własnego zaplecza, to dobry sposób na pozycjonowanie witryny.