Dlaczego warto kalibrować alkomat

Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy ale alkomat to niebywale czułe urządzenie, które po dłuższym stosowaniu może ulec samoistnemu rozregulowaniu. Dlatego jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup swojego prywatnego alkomatu należy pamiętać i przeprowadzać jego kalibrację przynajmniej raz w roku. Wtedy możemy mieć pewność że podawane przez niego wyniki są zgodne z prawdą.

Dlaczego kalibracja jest ważna?

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o czynności jaką jest kalibracja alkomatu, ponieważ jest ona niezbędna w celu utrzymania prawidłowego działania urządzenia. Tak jak wiele innych urządzeń alkomat nieskalibrowany nie będzie gwarantował nam poprawnych wyników podczas badania. Nie zważając na nic alkomat powinniśmy kalibrować zawsze kiedy wyniki budzą nasze wątpliwości. Jak łatwo sprawdzić że alkomat nie działa poprawnie? Wystarczy po wypiciu zmierzyć się alkomatem, jeżeli wykaże 0,00 promila będzie to dla nas znak. Warto pamiętać o pewnych zasadach mówiących jak poprawnie korzystać z tego urządzenia, mianowicie chodzi o odczekanie kilkudziesięciu minut po spożyciu alkoholu zanim przystąpimy do badania. Niestety są to bardzo czułe urządzenia które łatwo jest narazić na przeciążenia co automatycznie naraża nas koszty związane z uszkodzeniem sensora oraz zmusza do częstszej kalibracji.

Czy można zapobiegać rozkalibrowaniu?

Nawet najlepszej jakości alkomatu muszą zostać skalibrowane raz na pewien czas. Jest natomiast możliwość spowolnienia procesu rozkalibrowania przetrzymując go w odpowiednich temperaturach, dokładniej chodzi tutaj o temperatury pokojowe które są w tym wypadku wskazane, wówczas unikniemy zaburzeń odczytów na dłuższą metę.

Gdzie skalibrować alkomat?

Choć na pierwszy rzut oka urządzenie to wydaje się bardzo prosto zbudowane i łatwe w obsłudze to jednak nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie jego kalibracji. Należy udać się do odpowiedniego specjalisty z https://neomaniak.pl, który za pomocą specjalistycznych urządzeń przeprowadzi kontrolę odczytów czujników, jeżeli podczas testów wskażą nie prawdziwą wartość zostaną poddane konfiguracji. Takie działanie odbywa się na miejscu, nie musimy umawiać się na terminy i co więcej nie będzie to kosztowny zabieg. Dlatego warto dbać przede wszystkim o swoje zdrowie i brak problemów, ponieważ źle działający alkomat może przyprawić nas i nie małe kłopoty.