Policja Ostrowiec Świętokrzyski: Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu. O tym, że jazda na podwójnym gazie” nie popłaca, wkrótce przekona się 55-letni ostrowczanin, który kierował pojazdem marki BMW mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzialności karnej nie uniknie także 46-latek, który kierował pojazdem melex.
Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzybędącpod wpływem alkoholu wsiedliza kierowniceswoich pojazdów. Do zatrzymaniapierwszego z nichdoszło około godziny 15.35 na osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka minut wcześniej dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z osiedla Słonecznego wyjechał pojazd marki BMW, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Po chwili mundurowi ujawnili na sąsiednim osiedlu zaparkowany opisany samochód i siedzącego zajegokierownicą mężczyznę. Okazał się nim 55-letni mieszkaniecmiasta. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Początkowo 55-latek zaprzeczał, aby to on kierował niemieckim autem, po chwilijednakzmienił zdanie. Teraz ze swojego zachowania bę****dzie tłumaczył się przed sądem.
Odpowiedzialności karnej nie uniknie też 46-latek, który na ul. Kopernika w Ostrowu Świętokrzyskim kierował pojazdemmelex. Mężczyzna byłw stanie po użyciu alkoholu****i spowodował kolizję drogową.
Przypominamy, żezajazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kier****owania pojazdami mechanicznymi.
Każdego dnia policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwalać na jazdę po alkoholu,takie zachowaniejest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.
**Źródło: KPPOstrowiec Świętokrzyski **
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim,
ostrowiec-swietokrzyski.policja.gov.pl/tos/dzialania-policji/aktualnosci/65742,Kolejni-nieodpowiedzialni-kierowcy-wyeliminowani-z-ruchu.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-muks-sokol-kolbuszowa-dolna-16052026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)

Park Miejski rozkręci Dzień Dziecka na całe popołudnie

Ostrowiec w ścisłej czołówce finansów samorządowych

Dwa lata pracy i 95 milionów złotych. Powiat pokazuje bilans inwestycji

Na Gutwinie policjanci ostrzegli młodzież przed narkotykami i demoralizacją

Powiat Ostrowiecki z nominacją IDOL 2026. Walczy o wyróżnienie dla otwartych instytucji

„Polska Smakuje” wraca do gry. KGW i stowarzyszenia mają czas do 18 maja

Ostrowieckie muzea po zmroku pokażą swoje drugie oblicze

Na ostrowieckie ROD-y trafi 270 tys. zł. Ruszają nowe inwestycje

Mundurowy start dwudziestu kadetów w ostrowieckim ZSO Mistrzostwa Sportowego

Żelazo spod ziemi i krzemień sprzed wieków ożyją w Krzemionkach

Sportowa Kredka rozruszała przedszkolaki. Finał już blisko w Ostrowcu
![[PIŁKA NOŻNA] Chełmianka Chełm – KSZO Ostrowiec 1:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV) – bolesny wieczór w Chełmie dla KSZO](/images/mecz/thumbnails/chelmianka-chelm-kszo-ostrowiec-13052026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Chełmianka Chełm – KSZO Ostrowiec 1:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV) – bolesny wieczór w Chełmie dla KSZO

