Noc Muzeów w Pałacu Wielopolskich już 18 maja!
Zapraszamy na wyjątkową Noc Muzeów w Pałacu Wielopolskich, pełną kultury i historii. Tego wieczoru, 18 maja, od godziny 19:00 do 22:00, goście będą mieli okazję odkrywać sekrety pałacowych wnętrz i cieszyć się wyjątkowymi atrakcjami.
  1. Otwarcie nowej wystawy stałej z kolekcją porcelany ćmielowskiej.
  2. Prezentacja miejscowej ceramiki „ludowej” i malarstwa z kolekcji Muzeum Historyczno-Archeologicznego.
  3. Koncert młodych talentów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.
  4. Pokaz filmów z cyklu "Dzieła utracone" w reżyserii Agnieszki Trzos.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, Pałac Wielopolskich w Częstocicach stanie się areną kulturalnych odkryć. Wystawa stała, którą będziemy miały zaszczyt otworzyć, prezentuje bogatą historię porcelany ćmielowskiej, rozciągającą się od XIX wieku aż do współczesności. Kolekcja ta, będąca dumą Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego, została zgromadzona dzięki wsparciu darczyńców oraz zakupom realizowanym przez lata.

Wśród innych atrakcji znajdzie się także wystawa ceramiki „ludowej” oraz wybrane obrazy z kolekcji Muzeum Historyczno-Archeologicznego. Całość wydarzenia podkreślają patronaty Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., co dodatkowo podnosi rangę tego wieczoru.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, co jest doskonałą okazją, by wziąć udział w kulturalnym święcie i cieszyć się sztuką w jednym z najpiękniejszych miejsc w regionie. Dodatkowo, Noc Muzeów uświetni koncert wykonany przez utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz pokaz specjalny filmów z cyklu "Dzieła utracone", które przybliżą tematykę strat wojennych i restytucję ruchomych dóbr kultury.

Pałac Wielopolskich przy ul. Świętokrzyskiej 37 w Ostrowcu Świętokrzyskim już teraz przygotowuje się, by zapewnić niezapomniane wrażenia wszystkim gościom. Zapraszamy do wspólnego celebrowania dziedzictwa kulturalnego naszego regionu.


Wg inf z: Powiat