27-latek zatrzymany za kradzież tablicy rejestracyjnej z Forda
Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież tablicy rejestracyjnej z samochodu marki Ford. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  1. Do kradzieży doszło pod koniec kwietnia na jednym z osiedlowych parkingów.
  2. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej.
  3. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzutu.
  4. Nowelizacja kodeksu karnego z 1 października 2023 r. zaostrzyła kary za takie przestępstwa.

Pod koniec kwietnia, na jednym z osiedlowych parkingów, doszło do kradzieży tablicy rejestracyjnej z samochodu marki Ford. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili tożsamość sprawcy.

Wczoraj, funkcjonariusze postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje dotyczące tego przestępstwa. Ustalili, że 27-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego jest odpowiedzialny za kradzież tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna został zatrzymany, a jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Warto przypomnieć, że od 1 października 2023 r. obowiązuje nowelizacja kodeksu karnego, według której kradzież tablic rejestracyjnych przestała być wykroczeniem, a stała się przestępstwem. Za ten czyn grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia. Ta sama kara dotyczy również używania tablicy nieprzypisanej do pojazdu, na którym została umieszczona.


Według informacji z: Policja Ostrowiec Świętokrzyski