Policja zabezpiecza niewybuch w gminie Kunów
Podczas prac budowlanych w miejscowości Waśniów, 40-letni mieszkaniec gminy Kunów natrafił na niebezpieczne znalezisko. Policja natychmiast zabezpieczyła teren, a saperzy zostali powiadomieni o odkryciu niewybuchu pochodzącego z czasów II Wojny Światowej. To kolejne przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z pozostałościami wojennymi, które wciąż mogą stanowić zagrożenie.

Odkrycie niewybuchu podczas prac budowlanych

Na terenie powiatu ostrowieckiego wciąż można napotkać pozostałości po II Wojnie Światowej, nie tylko w formie pomników i miejsc pamięci, ale także w postaci groźnych niewybuchów. Wczoraj, podczas prac budowlanych w miejscowości Waśniów, 40-letni mieszkaniec gminy Kunów natknął się na niewybuch pocisku przeciwpancernego. Około godziny 14:00 dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony o tym niebezpiecznym znalezisku.

Reakcja służb i zabezpieczenie miejsca

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który potwierdził, że znalezisko to pocisk przeciwpancerny pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie szybko zabezpieczyli teren, aby uniemożliwić dostęp osobom postronnym. O znalezisku powiadomiono saperów, którzy mają w planach przetransportowanie niewybuchu na poligon w celu jego bezpiecznego zneutralizowania.

Ostrzeżenia dla mieszkańców i pracowników

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są różnego rodzaju pociski, policja ostrzega, aby w przypadku znalezienia niewybuchu, nie próbować samodzielnie go przenosić ani odkopywać. Zaleca się jak najszybsze powiadomienie dyżurnego pod numerem alarmowym 112 oraz oznaczenie miejsca do czasu przyjazdu patrolu. Pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać niewybuchów do ognia, stawów, jezior ani rowów.

Znalezisko w Waśniowie to kolejne przypomnienie o niebezpieczeństwach, jakie mogą kryć się w ziemi. Dlatego ważne jest, aby każdy, kto natrafi na podejrzany przedmiot, zachował ostrożność i natychmiast powiadomił odpowiednie służby.


Wg inf z: Policja Ostrowiec Świętokrzyski