Nietrzeźwi cykliści zatrzymani przez ostrowiecką policję
Wczoraj ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami, co pokazuje, że problem jazdy pod wpływem alkoholu wciąż jest aktualny. Obywatelska postawa jednego z mieszkańców pomogła w ujęciu jednego z kierowców, co zasługuje na szczególną pochwałę.

Nietrzeźwi kierujący jednośladami: zagrożenie na drogach

Pomimo licznych kampanii edukacyjnych i ostrzeżeń, problem nietrzeźwych kierujących jednośladami wciąż jest widoczny na naszych drogach. Wczoraj ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu, co mogło zakończyć się tragicznie.

Interwencja policji: zatrzymania nietrzeźwych kierujących

Około godziny 8 rano na ulicy Akacjowej, funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Kilka godzin później, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzanym kierowcy skutera na ulicy Goździkowej. Zgłaszający zauważył, że mężczyzna poruszał się „wężykiem” i postanowił zabrać mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę.

Obywatelska postawa: przykład do naśladowania

Po przybyciu na miejsce, policjanci potwierdzili, że 69-letni kierowca skutera miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Obywatelska postawa interweniującego mieszkańca zasługuje na pochwałę. Warto przypomnieć, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa i niezwłocznie przekazać ją policji.

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.


Policja Ostrowiec Świętokrzyski