Mobilne miasteczko na Pułankach - policjanci uczą bezpieczeństwa ruchu

Dzieci zakładały alkogogle i ćwiczyły przechodzenie przez pasy na specjalnym miasteczku drogowym podczas festynu „Ostrowieckie Kaziuki” na osiedlu Pułanki. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzili stoisko profilaktyczne i pokazy sprzętu służbowego. W programie były atrapki środków psychoaktywnych, pokazy radiowozu oraz pogadanki o noszeniu elementów odblaskowych.
Wczorajszy festyn odbył się na terenie kościoła pod wezwaniem Św. Kazimierza Królewicza na osiedlu Pułanki. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim:
“Spotkanie było dobrą okazją do zaprezentowania przez mundurowych przygotowanego stoiska profilaktycznego oraz porozmawiania z mieszkańcami miasta.”
Na stoisku można było obejrzeć specjalistyczną walizkę z atrapami środków psychoaktywnych oraz przetestować alkogogle i narkogogle, które pokazują, jak zmienia się zachowanie po użyciu alkoholu i narkotyków. Dzieci i młodzież oglądały policyjny sprzęt służbowy, w tym specjalistyczny radiowóz. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego - przywiezione przez policjantów - pozwoliło najmłodszym w praktyce przećwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych.
Mundurowi podczas zabaw i konkursów udzielali porad i prowadzili pogadanki z najmłodszymi na temat zagrożeń w ruchu drogowym. Policja przypominała o konieczności noszenia elementów odblaskowych ze względu na słabą widoczność na drodze. Funkcjonariusze promowali także zawód policjanta oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
To, co wyglądało jak festyn, dla służb było polem do realnej pracy edukacyjnej - praktyczne ćwiczenia z dziećmi mogą przekładać się na bezpieczniejsze zachowania na ulicy.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
na podstawie: Policja Ostrowiec Świętokrzyski.
![]()
Ostatnie Artykuły

Festiwal w Krzemionkach połączy prehistorię z kulturą antyczną

Z Ostrowca na Jasną Górę. 43. pielgrzymka ruszyła szlakiem historii

Ponad 1,5 promila za kierownicą Toyoty. Kierowca stanie przed sądem

Ślady zwierząt i ogień z krzesiwa. Bezpłatne warsztaty w lesie

Ukradzione mienie szybko wróciło do właściciela. Podziękował policjantom

Energia i zero waste w praktyce. Bezpłatne warsztaty w Ostrowcu

Ostrowiec uczci Święto Wojska Polskiego. Uroczystości i piknik

Stadion KSZO z nowym nagłośnieniem. Pierwszy mecz pokazał różnicę

Sportowe miliony przed sezonem. Najwięcej trafi do piłkarzy KSZO
![[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – Podlasie Biała Podlaska 1:0 na inaugurację Betclic 3. Ligi Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-podlasie-biala-podlaska-02082026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – Podlasie Biała Podlaska 1:0 na inaugurację Betclic 3. Ligi Grupa 4 (Grupa IV)

1 sierpnia w Ostrowcu przypomina o „Burzy” i drodze do Warszawy

Gdy pojawia się zagrożenie, liczy się pierwsza decyzja. Jest poradnik

Co kryje lessowy cypel pod Ćmielowem? Krzczonowice odsłaniają neolityczną osadę.

Wakacje w Bibliotece w Ostrowcu - sierpień pełen książek, zabawy i odkryć
Przydatne dane teleadresowe
- Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, e-BOK
- Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - katalog, e-usługi i zasady wypożyczeń
- Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim - kontakt, godziny, bilety i zajęcia
- Gminne Centrum Kultury w Kunowie - kontakt, placówki, dostępność
- Komisariat Policji w Ćmielowie - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Parafia św. Stanisława w Ostrowcu Świętokrzyskim - msze, kancelaria, sakramenty
