Sklepowa awantura skończyła się zatrzymaniem 35-latka z gminy Ćmielów

Sklepowa awantura skończyła się zatrzymaniem 35-latka z gminy Ćmielów

Znieważenie policjanta i naruszenie jego nietykalności cielesnej zakończyły się zatrzymaniem 35-latka z gminy Ćmielów. Do zdarzenia doszło podczas interwencji w jednym ze sklepów na terenie gminy Ćmielów, gdzie mężczyzna miał wszcząć awanturę. Teraz sprawa trafi do prokuratora, a potem może zakończyć się wyrokiem sądu.

W minioną sobotę, kilka minut po godzinie 21, funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Ćmielowie pojechali do zgłoszenia dotyczącego awanturującego się mężczyzny. Z ustaleń policjantów wynikało, że w sklepie na terenie gminy Ćmielów zachowywał się on głośno i wzbudzał niepokój.

Podczas prowadzonych czynności sytuacja szybko się zaostrzyła. 35-latek zaczął zachowywać się agresywnie, znieważył interweniującego policjanta słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe, a także naruszył jego nietykalność cielesną. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

Jak podaje KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, sprawa nie skończy się na samym zatrzymaniu. Mężczyzna ma odpowiedzieć za swoje zachowanie przed prokuratorem, a przepisy Kodeksu karnego przewidują za takie czyny grzywnę, karę ograniczenia wolności albo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Ta interwencja pokazuje, jak szybko sklepowa awantura potrafi zamienić się w poważną sprawę karną. Wystarczy kilka minut i zwykłe zakłócenie porządku staje się atakiem na funkcjonariusza oraz wejściem na drogę, która może skończyć się wyrokiem sądu.

na podstawie: Policja Ostrowiec Świętokrzyski.