W dniach od 6 do 16 sierpnia 2019 roku w miejscowości Dąbki woj. zachodniopomorskie zorganizowany został obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu ostrowieckiego, opatowskiego, staszowskiego oraz sandomierskiego. W obozie uczestniczyło między innymi 20 osób (chłopcy i dziewczęta) z gminy Bodzechów. Organizatorem obozu dla młodzieży z powiatu ostrowieckiego była OSP Chmielów przy pomocy finansowej KW PSP w Kielcach, Urzędu Gminy Bodzechów oraz rodziców. Opiekunem przyszłych strażaków był druh Grzegorz Pożoga, który na co dzień pełni również służbę w KP PSP w Ostrowcu Św. Podczas obozu młodzi druhowie szkolili się między innymi z musztry strażackiej, obsługi sprzętu pożarniczego oraz pierwszej pomocy. Na obozie poruszane były również tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem w okresie wakacyjnym. Poza zajęciami nasza młodzież korzystała z uroków naszego morza i plaż oraz zwiedzała atrakcyjne turystycznie miejsca w pobliżu miejsca zakwaterowania.

Najważniejsze, iż uczestnicy obozu wrócili zadowoleni, wypoczęci oraz z pozyskaną nową wiedzą, która na pewno pomoże im w przyszłości zasilić szeregi OSP, a być może w podjęciu służby w strukturach PSP.

Podstawowym celem organizowania tego typu obozów jest zachęcenie młodych ludzi do aktywnego wypoczynku oraz do zdobywania umiejętności pomagania drugiemu człowiekowi.

Opracował: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: druh Grzegorz Pożoga