Jak bezpiecznie wysłać paczkę do Norwegii – przewodnik

Planujesz wysyłkę paczki do Norwegii? Pomożemy ci przejść przez cały proces nadania. Prawidłowe zapakowanie i zaadresowanie wpływa na czas dostawy czy bezpieczeństwo przesyłki. Jeśli zależy ci na szybkim transporcie, musisz wybrać odpowiedniego kuriera. Sprawdzamy, które firmy kurierskie obsługują paczki do Norwegii najszybciej.

Bezpieczeństwo przesyłki zależy nie tylko od przewoźnika, ale też od ciebie. Nie masz wpływu na to, co wydarzy się z paczką po oddaniu jej w ręce kuriera lub nadaniu w punkcie, jednak prawidłowe wpisanie danych adresowych, zabezpieczenie pudełka przed otwarciem, a zawartości przed zniszczeniem, ma duże znaczenie. Warto starannie przygotowywać paczki, aby uniknąć problemów i dodatkowych opłat.

Jak długo idzie paczka z Norwegii do Polski?

W idealnym scenariuszu paczka z Norwegii do Polski idzie 1-3 dni robocze. Rzeczywisty czas uzależniony jest od firmy kurierskiej, standardu usługi oraz momentu w roku. Wszyscy przewoźnicy zachęcają do wysyłania paczek świątecznych z wyprzedzeniem, ponieważ w drugiej połowie grudnia jest ich zbyt dużo, aby doręczać w standardowym terminie.

Przesyłkę zagraniczną czeka znacznie dłuższa droga niż krajową. Oczywiście zależy, do jakiego państwa jest wysyłana. Jednak większość kurierów na pewnym etapie przekazuje zagraniczne paczki w ręce regionalnych oddziałów firmy z danego kraju. Na tym etapie zdarzają się problemy, najczęściej ze względu na różnice w sposobie zapisu adresów. Dobrze wybrać kuriera, który posiada oddziały w całej Europie i zaopiekuje się paczką od początku do końca. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, najlepiej sprawdzić koszt paczki do Norwegii na ShipCenter.pl.

Ile kosztuje paczka do Norwegii u kuriera?

Nie tylko znajdziesz tam niższe ceny niż bezpośrednio u przewoźników, ale też porównasz cennik kilku kurierów jednocześnie. Do wyboru masz usługi standardowe i ekspresowe.

Aby wyliczyć koszt wysyłki, musisz najpierw zmierzyć i zważyć zapakowaną paczkę. Następnie wpisz wymiary do formularza, wybierz kraj docelowy i rodzaj opakowania. Ostateczna cena wyświetli się po uzupełnieniu wszystkich danych. Przy dodawaniu usług dodatkowych koszt wysyłki wzrośnie.

Nie wszyscy kurierzy obsługujący paczki zagraniczne działają na terenie Norwegii. Nie jest to kraj równie popularny wśród Polaków co Wielka Brytania czy Niemcy. Problem stanowi także trasa, ponieważ przebiega przez Bałtyk. Musisz liczyć się z tym, że wysyłka do Norwegii będzie droższa.

Przesyłka do Norwegii – z czego mogą wynikać opóźnienia w dostawie?

Powodem opóźnienia może być konieczność sprawdzenia przesyłki przez celników. Nie każda paczka jest prześwietlana, ale lepiej wypełnić deklarację celną zgodnie z prawdą. Jeśli celnicy będą mieli wątpliwości, mogą zatrzymać przesyłkę lub zwrócić ją do nadawcy. Najczęściej po sprawdzeniu puszczają paczkę dalej, ale dostawa wydłuża się nawet o kilka dni.

Jeśli wysyłasz przesyłkę standardową, prawdopodobnie będzie dostarczana do Norwegii drogą lądową i morską. Bałtyk jest spokojnym morzem, ale czasem warunki na wodzie mogą uniemożliwić wypłynięcie statku. Opóźnienia ze względu na pogodę zdarzają się z reguły zimą i wiosną.

Przy nadawaniu przesyłek międzynarodowych koniecznie pamiętaj o ubezpieczeniu. U większości kurierów jest wliczone w cenę usługi, ale warto mieć pewność. W transporcie do innych krajów paczki dużo częściej są gubione czy ulegają uszkodzeniom. Możesz spróbować temu zapobiec poprzez staranne zapakowanie i zaadresowanie przesyłki, ale czasem to nie wystarczy. W takiej sytuacji ubezpieczenie pokryje twoje straty.