Pożegnanie kadencji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego 2018-2024
W miniony piątek, 26 kwietnia, odbyło się ostatnie spotkanie Rady Miasta tej kadencji, które stało się momentem refleksji i podsumowania minionych lat. Zakończenie pracy Rady Miasta kadencji 2018-2024 przyniosło wiele emocji zarówno wśród odchodzących, jak i pozostających radnych.
  1. Ostatnia sesja Rady Miasta kadencji 2018-2024, z udziałem 23 radnych.
  2. Przewodnicząca Rady Miasta podziękowała za wspólną pracę, odnosząc się do trudnych okresów pandemii i wojny w Ukrainie.
  3. Wiceprezydent miasta wyraził wdzięczność radnym za wsparcie i współpracę, zapraszając nawet tych, którzy nie zdobyli reelekcji.
  4. Uroczyste zakończenie z podziękowaniami i wspólnym zdjęciem na schodach Urzędu Miasta.

Podczas uroczystego zakończenia kadencji, które oficjalnie zamyka się 30 kwietnia, przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda-Dudek, skierowała do obecnych słowa uznania: Dziękuję za pięć i pół roku wspólnej pracy. Za nami niełatwy okres, gdzie doświadczyła nas pandemia, a sesje odbywały się zdalnie, my siedzieliśmy we własnych domach, później wojna w Ukrainie, gdzie staraliśmy się nieść pomoc, jak tylko potrafimy, aż wreszcie za nami nie najłatwiejszy rok. Uważam, że wspólnie daliśmy radę i podołaliśmy wielu sprawom, a nasze miasto tętni życiem i nie zatrzymało się nawet na moment.

Wiceprezydent Artur Łakomiec również nie krył emocji, dziękując radnym za ich zaangażowanie i pomoc, szczególnie w ostatnim trudnym roku, kiedy to sam kierował miastem. Choć niektórym nie udało się uzyskać mandatu na nową kadencję, to wszystkich zapraszam do współpracy, bo zespół jaki będziemy tworzyć z myślą o przyszłości miasta będzie bardzo szeroki i otwarty na wszystkie środowiska, mówił w swoim przemówieniu.

Tradycyjnie, na zakończenie kadencji, radni otrzymali z rąk wiceprezydenta i przewodniczącej Rady Miasta okolicznościowe podziękowania, a spotkanie uwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie na schodach Urzędu Miasta, które na długo zapisze się w lokalnej historii. Wspomniano także o radnych, którzy odeszli w trakcie kadencji, oddając im hołd minutą ciszy.

Zakończenie kadencji jest zawsze momentem refleksji nad tym, co udało się osiągnąć, a także okazją do wyrażenia wdzięczności dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju lokalnej społeczności. Tym razem nie było inaczej, a emocje, które towarzyszyły temu wydarzeniu, pokazały głębię zaangażowania i poświęcenia naszych lokalnych liderów.


Źródło: Urząd Miasta