Zatrzymani za odpalenie pirotechniki podczas meczu KSZO 1929 Ostrowiec - Star Starachowice
Dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego zostało zatrzymanych za wniesienie i odpalenie materiałów pirotechnicznych podczas meczu piłki nożnej. Incydent ten doprowadził do dwukrotnego przerwania spotkania i spowodował natychmiastową reakcję policji.
  1. Zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 17 i 35 lat.
  2. Odpalenie rac świetlnych, dymnych i hukowych podczas meczu.
  3. Dwukrotne przerwanie meczu przez sędziego.
  4. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

Podczas sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski a Star Starachowice, który odbywał się na stadionie miejskim, doszło do poważnego incydentu. Dwóch kibiców wnosiło na teren stadionu wyroby pirotechniczne, w tym race świetlne, dymne i hukowe, które następnie zostały odpalone.

Policjanci zabezpieczający imprezę masową zareagowali natychmiastowo, przystępując do identyfikacji sprawców. Dzięki szybkiej reakcji, z tłumu wyłowiono dwóch podejrzanych, którzy zostali zatrzymani bezpośrednio po zakończeniu meczu. Mężczyźni, w wieku 17 i 35 lat, zostali przewiezieni do policyjnej celi.

W wyniku chuligańskiego zachowania, sędzia był zmuszony dwukrotnie przerwać spotkanie, zarówno w trakcie pierwszej, jak i drugiej połowy. Zakłócenie meczu wywołało oburzenie wśród kibiców i zawodników. Wprowadzenie pirotechniki na stadion nie tylko stwarzało zagrożenie bezpieczeństwa, ale także zakłóciło przebieg sportowego wydarzenia.

Następnego dnia po zatrzymaniu, obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wniesienia wyrobów pirotechnicznych na imprezę masową. Przyznali się do popełnienia tego czynu. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, takie działanie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Cała sytuacja jest ostrzeżeniem dla innych kibiców, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa podczas uczestnictwa w imprezach masowych. Incydenty takie jak ten nie tylko zakłócają wydarzenia sportowe, ale również narażają na niebezpieczeństwo wszystkich obecnych na stadionie.


Na podst. Policja Ostrowiec Świętokrzyski